Intervija ar rezidences arhitektu - Deglava Rezidence
 

Jaunumi

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Intervija ar rezidences arhitektu

2548125
Uldis Bērziņš ir uzņēmuma Tectum daudzdzīvokļu ēku arhitekts. Speciālista pieredzē ir vairāki daudzdzīvokļu māju projekti Rīgā. Intervējām arhitektu par viņa pieredzi, plānojot Deglava Gleznotāju reizdenci.

 

1) Uldi, kā ir radīt kaut ko pavisam jaunu tādā pieredzējušā mikrorajonā kā Pļavnieki?

Uldis: Veidojot projektu, svarīgi bija atrast veidus kā parādīt, ka mūsu ēkas ir jaunas un modernas, taču neveidojot tās pilnīgi citādākas un “izlecošas“ no apkārtējās vides. Mēs vēlējāmies, lai jaunās ēkas organiski iekļautos un papildinātu Pļavnieku apbūves vidi un struktūru. Pateicoties vispārējam progresam būvniecības tehnoloģijās un augstai būvdarbu kvalitātei, ēkai veidoti dažādi stāvu plānojumi, lai topošajiem iedzīvotājiem būtu iespēja izvēlēties sev atbilstošu dzīvokļa veidu. Jaunajām ēkām ir daudz lielāki logi, nekā esošajām kvartāla ēkām, padarot dzīvokļus daudz plašākus un gaišākus.

 

2) Kā Jums šķiet, kādi mājokļi ir vajadzīgi Pļavniekos?

Uldis: Pļavnieki ir lieliski nodrošināti ar infrastruktūru, attīstītu sabiedriskā transporta tīklu, skolām un bērnudārziem, tirdzniecību un pakalpojumiem, darba vietām. Šeit viss joprojām tikai attīstās un ir likumsakarīgi, ka te bija jārodas arī jaunam dzīvojamam fondam.

 

3) Projektam ir izvēlēta, šķiet, labākā vieta visos Pļavniekos – te savā ziņā nav ne miņas no mikrorajona saspiestības.

Uldis: Precīzi! Mēs neesam iespiesti starp esošajām mājām kaut kur rajonā vidū. Šis ir Pļavnieku sākums, taču tajā pašā laikā, te var izbaudīt visas mikrorajona iespējas un infrastruktūru, atrodamies pilnīgi nostāk no visa liekā, veidojot jaunos Pļavniekus. Projekta ēkas atrodas pietiekami lielā attālumā gan viena no otras gan no esošajām padomju laika mājām Ēkas izvietotos tā, lai viena otrai neaizsegtu labākos skatus uz teritoriju un apkārtni. 10. stāva dzīvokļiem skats, protams, ir īpaši labs – pāri koku galotnēm un pilsētas jumtiem. Mājām pieguļošās zaļās zonas ir ļoti liela pievienotā vērtība šim projektam. Es teiktu, ka kopumā šādas vietas Rīgā ir ļoti, ļoti maz. . Vēl jo mazāk ir tādas, kur var arī uzcelt jaunu apbūvi. Tāpēc šis ir projekts, kur cilvēks nopērk ne tikai dzīvokli, bet arī apkārtni.

 

4) Ko šis projekts piedāvā saviem iedzīvotājiem – ar ko tas ir īpašs no tehniskā un praktiskā aspekta?

Uldis: Veidojam kompaktus dzīvokļus, bez liekām neizmantojamām platībām, kas piemēroti gan mazākām, gan lielākām ģimenēm. Dzīvokļiem ir vairāki veidi/plānojumi, līdz ar to, lielākās iespējas atrast sev piemērotu telpu izvietojumu. 3 istabu dzīvokļi ir aptuveni 65 m2, bet 2 istabu – 48 m2 plaši. Ņemot vērā pieprasījumu pēc īres dzīvokļiem Pļavniekos, “Deglava Gleznotāju Rezidenču“ dzīvokļi ir lieliski piemēroti arī investīcijām, pēc iegādes tos izīrējot.

 

 

 

 

Share